III edycja konkursu plastycznego pn. Lubelskie Pięknieje. Jak Fundusze Europejskie zmieniają Twoją okolicę.

21
maj

plakat konkurs plastyczny 2022

Konkurs ten kierujemy do uczniów klas I-VIII szkół podstawowych z województwa lubelskiego, a jego celem jest rozwój umiejętności plastycznych wśród dzieci oraz popularyzowanie wiedzy o funduszach unijnych. Zadanie konkursowe polega na stworzeniu pracy plastycznej, której tematem będą zmiany, jakie zaszły w najbliższym otoczeniu Uczestnika, dzięki środkom z Funduszy Europejskich. Technika pracy plastycznej jest dowolna, wszystko zależy od indywidualnej inwencji. Jest to dobra okazja do oderwania się od ekranu komputera czy smartfona i pobudzenia kreatywności.
W ramach konkursu można wykonać prace plastyczne w formacie A4 lub A3, wybranymi przez siebie technikami plastycznymi, np.: rysowanie kredkami ołówkowymi, pastelami olejnymi, malowanie farbami, wyklejanie, wydzieranie, grafika, techniki mieszane, itp.
W każdej z kategorii Jury konkursowe wyłoni 3 laureatów, których prace charakteryzować się będą oryginalnością, pomysłowością, estetyką oraz zgodnością z tematyką konkursu.
Laureaci otrzymają nagrody rzeczowe, w tym m.in. elektryczne deskorolki i smartwatche!
Zachęcam do udziału wszystkich chętnych. Na prace czekamy do 30 czerwca 2022 r. Jury Konkursu nagrodzi laureatów w II kategoriach konkursowych, tj.:
W kategorii klasy I-IV:
1 miejsce – nagroda rzeczowa o wartości do 600 zł,
2 miejsce – nagroda rzeczowa o wartości do 400 zł,
3 miejsce – nagroda rzeczowa o wartości do 200 zł.
W kategorii klasy V-VIII:
1 miejsce – nagroda rzeczowa o wartości do 600 zł,
2 miejsce – nagroda rzeczowa o wartości do 400 zł,
3 miejsce – nagroda rzeczowa o wartości do 200 zł.
Dodatkowo Jury przyzna także po 5 wyróżnień w obu kategoriach, tj. w sumie 10 równorzędnych nagród rzeczowych, w formie upominków reklamowych, związanych z Funduszami Europejskimi. Przewidujemy także uroczyste i oficjalne wręczenie ww. nagród w październiku br., jednak forma ta może ulec zmianie.
Konkurs wpisuje się w tegoroczne obchody IX edycji Dni Otwartych Funduszy Europejskich (DOFE). DOFE to największa impreza związana z Funduszami Europejskimi w Polsce. Organizowana jest co roku, by pokazać, jak wiele w Polsce i w poszczególnych regionach, zmieniły środki unijne.
W załączeniu przesyłam regulamin Konkursu, załączniki do wypełnienia (karta zgłoszeniowa i zgoda na publikowanie danych osobowych) oraz plakat. Informacje o konkursie są dostępne także na stronie rpo.lubelskie.pl.
Organizatorem konkursu jest Departament Zarządzania Regionalnym Programem Operacyjnym Urzędu Marszałkowskiego Województwa Lubelskiego w Lublinie. W przypadku pytań proszę o kontakt z Oddziałem Komunikacji i Promocji RPO pod numerem telefonu 81 44 16 770 oraz e-mailowo: patrycja.kowalik@lubelskie.pl i adrianna.iwan@lubelskie.pl.
Serdecznie zapraszam do udziału!
Regulamin konkursu plastycznego 2022
Zgoda na publikowanie danych osobowych – do wypełnienia